Günümüzde bilim ve teknolojide meydana gelen hızlı değişim ve dönüşüm, pek çok yeniliği ortaya çıkarmakta, yeni meslekler ve istihdam alanları oluşmaktadır. Bunun neticesinde yükseköğretimde yeni açılan bölüm ve programlar, üniversite adayı öğrenciler tarafından merak edilerek sıklıkla araştırılmaktadır.

2009 yılında kurulan Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, bugün #DijitalÇağınDijitalÜniversitesi mottosuyla 6 fakülte, 3 Yüksekokul, 3 Meslek Yüksekokulu ve 1 Enstitü’de eğitim vermektedir. Üniversitemizde Pilotaj Bölümünden Tıp Fakültesine, Hukuk Fakültesinden Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümüne dek farklı alanlarda toplam 43 ön lisans ve lisans, 31 lisansüstü program bulunmakta, bu programlarda öğrenim gören yaklaşık 9.000 KTO Karataylı, Anadolu’nun mozaik yapısını Konya’da yaşatmaktadır. Ayrıca 64 farklı ülkeden 450’nin üzerindeki uluslararası öğrencisi, yaklaşık 400 akademisyeni ve 5.000’den fazla mezunuyla KTO Karatay, Türkiye’nin örnek eğitim kurumları arasında yer almaktadır.

Her zaman üniversite adaylarının en büyük destekçilerinden biri olabilmek için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren üniversitemiz, içinde bulunduğumuz pandemi döneminde de dijital platformlar üzerinden gerçekleştirilen “Online TYT ve AYT Deneme Sınavları”, “Online Kariyer Fuarı”, “Online Geleceğin Meslekleri Seminerleri”, “Online E-Spor Turnuvaları”, “Online Soru Çözüm Kampları” ve benzeri etkinliklerle siz değerli üniversite adaylarımızın YKS hazırlık sürecine katkıda bulunmaktadır.

Üniversitemiz şimdi de “Online Danışmanlık Projesi”ni hayata geçirerek bölüm ve programlar, geleceğin meslekleri hakkında merak edilenleri sizler için yanıtlıyor. YKS sürecinde aklınıza takılan tüm sorularınızı hafta içi 10.00-17.00 saatleri arasında alanında uzman danışmanlarımıza iletebilir, onlarla canlı görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz.

Hoş Geldiniz

Lütfen giriş bilgilerinizi girin ya da kayıt olun.

Üyeliğiniz bulunmuyor mu? Kayıt Ol